Oferta dnia

Palo Santo Święte Drzewo z Peru

Palo Santo Święte Drzewo z Peru

Napisane przez   paź 15, 2019     Kadzidła     0 Komentarze

W tym artykule chciałbym wyjaśnić jak stosować drewienka Palo Santo w celu oczyszczania energetycznego. Palo Santo podobnie jak Biała Szałwia jest jednym z najlepszych kadzideł stosowanych do oczyszczania się z negatywnej energii. Myślę, że te podstawowe informacje mogą okazać się bardzo pomocne dla wielu z Was. A więc zaczynamy!

Co to jest Palo Santo?

Palo Santo to Święte Drzewo rosnące w Ameryce Południowej. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na jego temat przeczytajcie ten artykuł. Do oczyszczania energetycznego wykorzystujemy drewienka, które działają na zasadzie kadzidła. Dostępne są również inne formy Palo Santo takie jak trociny, stożki i sam olejek. Drewienka są najbardziej wygodne w użyciu.

Jak wygląda drewienko Palo Santo?

Drewienka Palo Santo są dostępne w różnych wersjach. Najbardziej popularne są drewienka cięte ręcznie o rozmiarze ok 10 cm długości i 1 cm szerokości. Występują również w większych rozmiarach, ale te standardowe są najwygodniejsze w użyciu.

W jaki sposób się używa drewienka?

Sposób użycia jest bardzo prosty.
Podpalamy końcówkę drewienka i gdy intensywnie się rozpali zdmuchujemy płomień. Powstaje żarząca się końcówka z której wydobywa się dym, który jest tym na co czekamy. Natychmiast możemy odczuć przyjemny, intensywny zapach palonego drewna, odpowiedni tylko dla Palo Santo. Teraz wykonujemy najważniejszą pracę a więc okadzanie dymem siebie, pomieszczeń, przedmiotów w celu oczyszczenia z negatywnej energii. Gdy zakończymy oczyszczanie po prostu gasimy rozżarzoną końcówkę, a drewienko posłuży nam jeszcze dopóki całe się nie wypali.

Czy są jakieś szczególne procedury oczyszczania? Np. rozpoczynać oczyszczanie od rogu mieszkania? A jeśli chodzi o osoby to zaczynać od nóg czy głowy? A może nie ma to znaczenia?

Wszelkie rytuały okadzania nie są tak istotne jak nasza intencja i zaangażowanie w to co robimy. Najważniejsze jest robić to w taki sposób w jaki czujemy intuicyjnie. Można to robić w całkowitej ciszy lub też wypowiadać intencje na głos zestrajając ją ze swoim oddechem.
Bardzo często spotyka się osoby które pogwizdują lub wydają jakieś dziwne dźwięki. Oczyszczanie polega głównie na odymieniu tego co chcemy oczyszczać, ale ciekawe jest również to, że zasięg jest dużo większy i oczyszczeniu podlega całe najbliższe otoczenie, również w pokojach, które nie były bezpośrednio odymiane. Jeśli chodzi o osoby to nie ma znaczenia kolejność, ani kierunek odymiania danej części ciała.

Jak często wykonywać oczyszczanie energetyczne?

Odpowiedź jest prosta, im częściej tym lepiej. Jeśli czujemy, że istnieje potrzeba oczyszczenia to po prostu to robimy. Z własnego doświadczenia wiem, jak ważne jest oczyszczanie gdy wracamy z miejsc w którym przebywało sporo ludzi. Np. po pracy, po zakupach w centrum handlowym, autobus, kino, teatr. Wszędzie gdzie są skupiska ludzi jesteśmy narażeni energię która nam szkodzi. Zaletą drewienek Palo Santo jest to, że są bardzo wydajne. Jedno drewienko potrafi nam wystarczyć na wielokrotne użycie.

Czy po oczyszczaniu Palo Santo trzeba brać kąpiel/prysznic?

Palo Santo ochrania nas bardzo dobrze przed negatywnymi bytami astralnymi. Czas tej ochrony jest uzależniony od naszych myślokształtów a także czy mamy ponownie kontakt z negatywnymi energiami. Wzięcie kąpieli nie jest konieczne, chociaż z całą pewnością spotęguje działanie oczyszczające. Szczególnie gdy będziemy brać kąpiel w soli. Jeśli nie macie takiej możliwości po prostu spłuczcie się wodą.

Życzę Wam owocnej pracy w oczyszczaniu siebie i swoich bliskich.

Zostaw komentarz