zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Kuripe do Rapé 12
search
  • Kuripe do Rapé 12

Kuripe do Rapé 12

99,00 zł

Piękna rurka kuripe ręcznie robiona przez polskiego Szamana z Wielkopolski.

Rurka kuripe w kształcie litery "V" służy do samoaplikacji świętej medycyny. 

Materiał: bambus, sznurek jutowy.

Symbol: Kołowrót

Wymiary: 6,8 cm x 6,8cm

Rurka sprzedawana dokładnie taka jak widać na zdjęciu.

Ilość

Średnia ocena tego produktu
0 / 5
star star star star star
Średnia : 0 / 5
Oparte na 0 opiniach Klientów.

Kolory mogą różnić się od tych przedstawionych na zdjęciu.

To, że rurki Kuripe i Tepi są wykonane z mocą i sercem, oznacza, że Szaman oddaje w nie całe swoje intencje i energię. Podczas tworzenia tych rurek, szaman skupia się na głębokim zrozumieniu i szacunku dla tradycji, której są one częścią. Przekazuje swoje błogosławieństwo i intencje, aby rurki Kuripe i Tepi służyły swojemu właścicielowi w sposób harmonijny i pozytywny.

Te ozdobione rurki Kuripe i Tepi są nie tylko narzędziami do aplikacji rape, ale również przedmiotami, które mają moc przypominać nam o naszym połączeniu z naturą, duchem i energią świata. To autentyczne dzieła sztuki, które wzbogacają nasze doświadczenie stosowania rape, dodając mu piękno i głębię.

Przywołując w sobie szacunek i wdzięczność za mądrość kultury, z której te rurki pochodzą, przyjmując je z pokorą, możemy czerpać z nich nie tylko praktyczne korzyści, ale także duchowe i emocjonalne wzbogacenie. To unikalne rurki, które połączą Cię z dziedzictwem kulturowym i otworzą drogę do odkrywania głębszych wymiarów świata i samego siebie.

Rape, to tradycyjny środek roślinny, który jest stosowany przez niektóre kultury tubylcze na całym świecie. Jest on podawany poprzez rurkę wykonaną z bambusa lub kości, która umożliwia dostarczenie rape do nosa lub ust. Jest to proces, który może być wykonywany samodzielnie za pomocą rurki o kształcie "V" zwanej Kuripe, bądź również przez inną osobę, która używa rurki zwaną Tepi.

Kuripe jest specjalnie zaprojektowaną rurką, która łączy usta z nosem, umożliwiając osobie aplikację rape bez potrzeby pomocy z zewnątrz. Ma ona kształt litery "V" i jest dostosowana do anatomicznych proporcji twarzy, aby zapewnić wygodę i precyzję podczas stosowania środka. Osoba korzystająca z Kuripe może samodzielnie umieścić rurkę w ustach i wciągnąć powietrze, aby rape przedostała się do nosa. Jest to intymny i indywidualny sposób aplikacji, pozwalający na kontrolę dawki i intensywności dozowania.

Z drugiej strony, Tepi jest narzędziem używanym przez inną osobę, która asystuje w podawaniu rape. Tepi to długa rurka, którą osoba trzyma i używa do aplikacji rape na nos lub usta drugiej osoby. Ta forma podawania rape jest bardziej zewnętrzna i wymaga zaufania i współpracy między dwiema osobami. Tepi umożliwia kontrolowane i precyzyjne wprowadzenie rape do organizmu drugiej osoby, co może być szczególnie korzystne w przypadku rytuałów grupowych lub terapeutycznych.

W obu przypadkach, zarówno przy użyciu Kuripe, jak i Tepi, rurki są używane jako narzędzia do podawania rape. Różnica polega na sposobie aplikacji - czy to samodzielnie przez osobę korzystającą z Kuripe, czy poprzez asystę drugiej osoby przy użyciu Tepi. Oba te narzędzia mają swoje miejsce i znaczenie w kontekście tradycyjnych praktyk kulturowych, rytualnych i terapeutycznych związanych z użyciem rape.

Ważne jest, aby zawsze przestrzegać tradycyjnych i kulturowych norm oraz szanować znaczenie i wartość tych narzędzi. Przy korzystaniu z rape, ważne jest również zachowanie umiaru i ostrożności, zgodnie z zaleceniami i tradycjami danej kultury, a także uwzględnienie ewentualnych skutków zdrowotnych.

Kołowrót to jedna z najpowszechniejszych odmian słowiańskiej swastyki. Gdyby nie zbrodnie nazistów, swastyka pozostałaby zapewne jednym z najbardziej pozytywnych symboli wśród ludzkości. Hindusi, buddyści i dżinniści mają w zwyczaju traktować ją jako święty znak. Podobny stosunek do swastyki mieli dawni Słowianie. Możemy jedynie ubolewać nad tym, że jeden z najpozytywniejszych symboli na świecie został przez brutalność historii tak strasznie zdewaluowany.

Svastika znaczyło w sanskrycie tyle co źródło – coś, co przynosi szczęście i pomyślność. W kręgach słowiańskich swastyka była też nazywana swargą, swarzycą bądź swarożycą. Skojarzenia ze słowiańskim bogiem słońca Swarogiem / Swarożycem nie są tutaj przypadkowe – swastyka symbolizowała właśnie Słońce i kult solarny. Prawoskrętna swastyka naśladuje kształtem ramion ruch Słońca (widzianego z północnej półkuli). Taki talizman mógł być symbolem bogiń i płodności. Lewoskrętne swastyki były mniej popularne i należało je raczej kojarzyć z nocą i magią.

Zwyczajowo swastyka była rodzajem równoramiennego krzyża z ramionami zagiętymi pod kątem prostym. Czasem jednak kształt swastyki był nieco modyfikowany. Przykładem takiej wariacji jest ośmioramienny kołowrót słowiański. Ten rodzaj swastyki był szczególnie popularny wśród Słowian, kreślono ten znak na domach, chcąc w ten sposób odstraszyć od domostwa wszelkie zło pojawiające się na świecie pod postacią demonów. Zabieg ten miał też ochronić domostwo przed niszczycielskim wpływem pogody.

24-2
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą publikować recenzje/opinie Zaloguj się lub utwórz konto .

Brak komentarzy do tego produktu.