Mala - Kryształ Górski i Howlit Zobacz większe

Mala - Kryształ Górski i Howlit

99

Nowy produkt

Mala ręcznie wykonana w Polsce z prawdziwych kamieni, jedyna w swoim rodzaju, pomaga w medytacji. 

Składa się ze 108 koralików i uformowanego na kształt kropli ostatniego, wieńczącego ją koralika zwanego koralem guru lub stupą.

Materiał: Kryształ górski, howlit, koraliki, linka japońska (drucik).

Śr kamieni: 6mm
Dł: 35cm, dł całkowita: 38,5cm
Bez zapięcia.

Więcej szczegółów

199,00 zł

Więcej informacji

Mala, pomaga w medytacji, składa się ze 108 koralików i uformowanego na kształt kropli ostatniego, wieńczącego ją koralika zwanego koralem guru lub stupą. Liczba 108 oznacza stu łagodnych i pełnych mocy strażników stanu pośredniego (tyb. bardo) oraz osiem rodzajów świadomości. Koral wieńczący malę reprezentuje oświecenie. W niektórych szkołach wschodniego mistycyzmu , liczba 108 jest uznawana za reprezentację wszechświata będącego jednocześnie jednością (1), pustką (0) i nieskończonością (8). Hinduscy bogowie posiadają 108 imion. Według Ajurwedy istnieje 107 witalnych punktów w ciele, których stan odpowiada za zdrowie, a umysł stanowi 108. punkt.

Tradycyjnie podczas medytacji poruszamy kciukiem lewej ręki zgodnie z ruchem wskazówek zegara wokół każdego koralika. W ten sposób przesuwamy korale pomiędzy palcem wskazującym i środkowym, jednocześnie powtarzając mantrę.

Po dotarciu do stupy odwracamy malę i zaczynamy kolejne okrążenie. Ten ruch symbolizuje fakt, że bodhisattwowie zawsze po osiągnięciu oświecenia wracają do uwarunkowanego świata dla pożytku wszystkich istot, żeby doprowadzić je do oświecenia.
Pomagają one w liczeniu tysięcy i dziesiątek tysięcy powtórzonych mantr. Male mogą być wykonane z różnych trwałych materiałów, na przykład z drewna, kamieni, kości, bursztynu. Malom wykonanym z nasion drzewa bodhi, pod którym Budda osiągnął oświecenie, przypisuje się wyjątkową moc utrzymywania błogosławieństwa. Kryształowa mala jest atrybutem Kochających Oczu, Buddy Współczucia

Kryształ górski

Kamień „neutralizator” - zobojętnia szkodliwe promieniowanie, wspomaga leczenie guzów nowotworowych i ciężkich przeziębień.
•    Łagodzi objawy bolesnego miesiączkowania.
•    Dobrze wpływa na cerę oczyszczając ją z toksyn.
•    Stymuluje funkcjonowanie mózgu i pomaga w przepływie energii wewnątrz organizmu.
•    Działa zbawiennie na organy wewnętrzne, szczególnie nerki i organy płciowe.
•    Wspomaga pracę nadnerczy oraz pobudza płodność zarówno kobiet, jak i mężczyzn

Kryształ Górski jest kamieniem o najsilniejszym działaniu oczyszczającym - zarówno ciało, umysł, jak i pomieszczenia. Przez tę właściwość zwany jest „królem kryształów”, lub „neutralizatorem”. Kryształ Górski to także swoisty „wzmacniacz energetyczny” działający jak akumulator. Umożliwia realizację planów zwiększając naszą zdolność wprowadzania ich w życie. Umożliwia osobisty rozwój poprzez transformację negatywnej energii w pozytywną (zarówno tej zewnętrznej - w pomieszczeniach, jak i tej pochodzącej od innych ludzi). Umysł oczyszczony z negatywnych myśli może efektywnie pracować nad pozytywnymi zmianami wewnętrznymi oraz tymi, które chce przeprowadzić w swoim otoczeniu. Pojawia się w nas obiektywizm odbioru wydarzeń oraz gotowe rozwiązania dla problemów nas dotykających. Powiększa się zdolność koncentracji, rodzi optymizm i wiara we własne możliwości. Życie nabiera sensu, gdyż posiadamy samoświadomość tego, co dzieje się w nas i wokół nas. Dzięki oczyszczającej energii Kryształu Górskiego możemy żyć w zgodzie z sobą, innymi ludźmi i naturą..


Howlit

    Kamień mądrości, otwiera umysł na informacje i wiedzę, nie tylko książkową ale również intuicyjną.
    Mobilizuje do nauki i poznawania, otwiera również wrota do innych wymiarów.
    Uspokaja i uczy cierpliwości, jest doskonałym kamieniem do medytacji i na spokojny sen.
    Ucisza umysł i eliminuje napięcie.
    Przydaje się gdy ma się do czynienia z ludźmi gwałtownymi i wybuchowymi, uodparnia na ich agresję.


HOWLIT  symbolizuje dążenie człowieka do światła.  Pobudza w nas zaufanie do otoczenia. To zaufanie związane jest z lekkością , radością i wiarą że  Bóg o nas dba. W przypadku zupełnego braku zaufania można użyć dodatkowo kwarc różowy.


Howlit chroni nas przed wahaniami uczuć. Umożliwia spokojne i rozsądne rozmowy. Jest dobrym kamieniem dla tych co mają bogate życie duchowe.  Nadaje się do medytacji. Przynosi nam głęboki i spokojny sen. Chroni przed koszmarami. Howlit pochłania agresję skierowaną przeciwko nam. Za pomocą tego kamienia możemy w danej osobie na odległość przemienić negatywy w pozytywne cechy.

Właściwości magiczne:


Howlit to kamień mądrości, otwiera umysł na informacje i wiedzę, nie tylko książkową ale również intuicyjną. Energia howlitu mobilizuje do nauki i poznawania, otwiera również wrota do innych wymiarów. Howlit uspokaja i uczy cierpliwości, jest doskonałym kamieniem do medytacji i na spokojny sen. Ucisza umysł i eliminuje napięcie. Przydaje się gdy ma się do czynienia z ludźmi gwałtownymi i wybuchowymi, uodparnia na ich agresję.

Opinie

Napisz opinię

Mala - Kryształ Górski i Howlit

Mala - Kryształ Górski i Howlit

Mala ręcznie wykonana w Polsce z prawdziwych kamieni, jedyna w swoim rodzaju, pomaga w medytacji. 

Składa się ze 108 koralików i uformowanego na kształt kropli ostatniego, wieńczącego ją koralika zwanego koralem guru lub stupą.

Materiał: Kryształ górski, howlit, koraliki, linka japońska (drucik).

Śr kamieni: 6mm
Dł: 35cm, dł całkowita: 38,5cm
Bez zapięcia.