Oferta dnia

Świeca Czakralna stearynowa czerwona (Muladhara )

Świeca Stearynowa (Muladhara ) czakra pierwsza

12,50 zł

Czakralna świeca stearynowa, Muladhara - Chakra 1 (czerwony) Zapach: Cassia, goździki, gałka muszkatołowa.

Materiał: 100% Stearyna (Olej palmowy), olejki naturalne

Czas palenia: około 8-9 godzin

Wymiary: 21×2.2 cm

Ilość: 1 szt. (jedna sztuka)

Świeca została wykonana ręcznie w Indonezji.

Więcej na temat magii świec.

Co to są czakry?

Ilość

W wielu tradycjach różnych kultur na świecie, zapalenie świecy oznacza święty akt, wdzięczność, która niesie więcej niż słowa.Od niepamiętnych czasów, człowiek zostawił świece w miejscach świętych. Jeśli tylko chcesz możesz rozpocząć lub zakończyć dzień przy pomocy tego prostego rytuału - wystarczy zapalić świecę. Możesz również zapalić świecę np dla przyjaciela. Najważniejsze jest to by robić to powoli i w pełnym skupieniu

Stearyna - lepsza alternatywa dla parafiny

Świece stearynowe uchodzą za alternatywę dla świec parafinowych i są często określane mianem świec ekologicznych lub bioświec. Stearyna jest przeważnie pozyskiwana z roślinnych, a zatem odnawialnych surowców – oleju palmowego i kokosowego.


Czakram Podstawy (czakra korzenia)

Odpowiada za: zdrowie, witalność, energia, bezpieczeństwo, łączność z ziemią i naturą, ukorzenienie, stabilność, pewność, siła, odwaga, moc.


W tradycji hinduistycznej jest to czakram ziemi, czakram początku życia, źródło, reprezentowany przez Pana Stworzenia, Brahmę. To pierwotna, surowa moc życia, moc powoływania do istnienia, moc woli życia. To czakram pierwszego triumfu nad strachem, śmiercią, nicością i słabością.
To również miejsce z którego wzdłuż Szuszumny wnosi się energetyczny wąż Kundalini, śpiący owinięty dokoła podstawy kręgosłupa 3 i pół raza.


Blokady i dysharmonie:
1. Chorobliwość, lękliwość, słabość, ospałość, lenistwo, brak pewności siebie, poczucie zagrożenia, poczucie oderwania od rzeczywistości
2. materializm, zaborczość, zachłanność, agresja, dominacja, przemoc, gwałtowność


Efekty nieprawidłowego działania czakramu widoczne w ciele:
Choroby jelit, otyłość, anoreksja, choroby kości, prostaty, choroby krwi, nadciśnienie, niskie ciśnienie.

81