zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Zestaw - Kadzielniczka Brąz - Żywica Copal - Węgielki Trybularzowe
search
  • Zestaw - Kadzielniczka Brąz - Żywica Copal - Węgielki Trybularzowe
  • Zestaw - Kadzielniczka Brąz - Żywica Copal - Węgielki Trybularzowe
  • Zestaw - Kadzielniczka Brąz - Żywica Copal - Węgielki Trybularzowe
  • Zestaw - Kadzielniczka Brąz - Żywica Copal - Węgielki Trybularzowe

Zestaw - Kadzielniczka Brąz - Żywica Copal - Węgielki Trybularzowe

82,99 zł

Zestaw do oczyszczania przestrzeni:

- 1 szt. Kadzielniczka gliniana glazurowana Brązowa

- 1 szt. żywica Copal 50gram

- 1szt. węgielki trybularzowe (1 opakowanie 10 węgielków 40mm wielkości)

Ilość

Średnia ocena tego produktu
0 / 5
star star star star star
Średnia : 0 / 5
Oparte na 0 opiniach Klientów.

Duże Węgielki trybularzowe służą do palenia naturalnych kadzideł sypkich: ziołowych, proszkowych, żywicznych, mineralnych, etc.

Średnica węgielka: 40mm

Po otwarciu rolki chronić węgielki przed wilgocią.

By rozkoszować się aromatem prastarych kadzideł ziołowych / żywicznych niezbędny jest węgiel drzewny, który będzie się zapalał bardzo łatwo (tj. od jednej zapałki), będzie bezwonny, a spalać się będzie długo i równomiernie. Takie węgielki nazywane są trybularzowymi są to brykiety najwyższej jakości.

Doskonale nadają się do palenia Białej Szałwii.

Copal - Żywica jako naturalne kadzidło. Jej piękny odświeżający zapach, wprawi Cię w stan spokoju i relaksu. Dawniej uważano ją za lek na oparzenia i bóle głowy i żołądka. Podczas kadzenia uwalnia egzotyczny-leśny, lekko cytrynowy zapach. Spala się całkowicie, nie pozostawiając śladu na węgielku.

Waga: 50g

Wystarczy wziąć kadzielniczkę i na żarzącym się węgielku trybularzowym posypać trochę żywicy i zaczekać aż dym oczyści przestrzeń i wprowadzi w błogi stan relaksu.

Żywica Copal to w dużym uproszczeniu stadium pośrednie pomiędzy miękką, świeżą żywicą a bursztynem. Wiek bryłek kopala waha się od 10 tysięcy do miliona, czy jak podają inne źródła – do pięciu milionów lat. Mają one różne pochodzenie [drzewa tropikalne, iglaste i liściaste], barwę [bezbarwny, żółtawy, pomarańczowy] i zapach; jednak uważa się, że drzewem macierzystym większości bryłek kopala jest gatunek jatoba (Hymenaea courbaril), rosnący w Ameryce Środkowej i Południowej. Kopal pozyskuje się z powierzchni ziemi albo z warstw przypowierzchniowych. Bywa, że zawiera inkluzje – podobnie jak bursztyn – jednak są to dwie różne substancje. Kluczową różnicą jest wiek oraz właściwości fizykochemiczne – temperatura topnienia oraz rozpuszczanie w eterze. Zapach – podobny do olibanum, choć nuty cytrusowe są zdecydowanie bardziej wyraźne. Słowo „kopal” pochodzi z azteckiego słowa copalli i oznacza – po prostu „kadzidło”.

Copal to żywica stosowana do produkcji kadzideł, w lecznictwie, a współcześnie, jako naturalna substancja utrwalająca – przy produkcji lakierów.

Kadzielnica gliniana glazurowana, wypalana w piecu, dzięki czemu jest  odporna na temperaturę rozgrzanego węgielka. W odróżnieniu od kadzielnic metalowych, kadzielniczka nie rozgrzewa się w tak szybkim tempie, dzięki czemu można ją bezpiecznie przenosić. W komplecie z korkową podstawką, w celu lepszej izolacji termicznej od podłoża.

Towar wykonany ręcznie, w Polsce. Zapakowany w eleganckie, tekturowe pudełko. Doskonały pomysł na prezent.

Wysokość kadzielniczki z przykrywką: ok 8,5cm.

Kolor: brąz

Zalecana średnica węgielka do stosowania w kadzielniczce to 33-40mm. Kadzenie bez przykrywki polepsza jakość palenia węgielka.

Zdjęcia naszych aukcji, mają charakter poglądowy.  Wszystkie obrazy i zdjęcia prezentowane na naszych aukcjach są chronione prawem autorskim. 

Wszelkie kopiowanie, wykorzystywanie i publikowanie bez zgody firmy szamanskibeben jest zabronione.

Dodatkowe informacje: Ustawa z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 1994r. Nr 24, poz 83)

390
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą publikować recenzje/opinie Zaloguj się lub utwórz konto .

Brak komentarzy do tego produktu.

Zobacz także