zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Wicca Zestaw 6szt. - Kamienie Agat czarny
search
  • Wicca Zestaw 6szt. - Kamienie Agat czarny
  • Wicca Zestaw 6szt. - Kamienie Agat czarny

Wicca Zestaw 6szt. - Kamienie Agat czarny

99,99 zł

Poganie Wiccan i czarownice ze wszystkich przeszłych i obecnych tradycji używają symboli do wielu rzeczy, takich jak rytuały, zaklęcia, ceremonie i w życiu codziennym. Istnieje wiele różnych symboli o wielu różnych znaczeniach. Każdy symbol ma podstawowe znaczenie, ale wszystkie oznaczają różne rzeczy i reprezentują różne uczucia i działania dla różnych ludzi.

Zestaw zawiera 6 kamieni Agat czarny oszlifowany z wygrawerowanymi znakami + aksamitny woreczek.

Wymiary: ± 3.3x2.3cm

Waga całości: ok 90g

Zdjęcie poglądowe. Jest to naturalny kamień, oszlifowany, każdy wygląda inaczej zachowując swoje piękno. Kolor kamieni może różnić się nieco niż prezentowane na zdjęciach.

Ilość

Średnia ocena tego produktu
0 / 5
star star star star star
Średnia : 0 / 5
Oparte na 0 opiniach Klientów.

Znaczenie sześciu symboli:

Pięcioramienna gwiazda w okręgu jest najczęstszym symbolem pogańskim i zwykle jest używana do identyfikacji jako poganina lub wiccanina. Pięć punktów reprezentuje 4 elementy plus ducha, a okrąg łączy je wszystkie. Pięcioramienna gwiazda bez koła jest czasami nazywana pentagramem. Opierając się na numerologii, pięć punktów oznacza, że pentagram symbolizuje element ziemi i może być używany jako symbol ziemi na ołtarzu.

Potrójny księżyc jest symbolem Bogini, który reprezentuje Dziewicę, Matkę i Staruszkę jako przybywający, pełnia i słabnący księżyc. Jest również kojarzony z kobiecą energią, tajemniczością i zdolnościami parapsychicznymi. Często widzisz ten symbol na koronach lub innych nakryciach głowy, szczególnie noszonych przez wysokie kapłanki.

Krótkie i tradycyjne znaczenie symbolu Ankh to „życie wieczne”. Ten symbol jest hieroglifem widocznym na niezliczonych starożytnych egipskich rzeźbach, zwykle trzymanych w dłoniach przez bogów i faraonów, aby pokazać, jak rządzą życiem (innymi słowy, są nieśmiertelni). Na tych obrazach ankh jest trzymany przez pętlę, a nie przez podstawę. Ankh jest popularnym symbolem wśród pogan, prawdopodobnie ze względu na podobieństwo do chrześcijańskiego krzyża, co sprawia, że ankh jest znacznie mniej szokujący dla innych niż pentagram.

Istnieje wiele odmian podstawowego symbolu Triskele (lub potrójnej spirali). Ten zilustrowany tutaj jest bardzo prosty do zilustrowania podstawowego wyglądu symbolu. Triskele jest symbolem celtyckim i symbolizuje siłę życia i odrodzenia. Łączy w sobie spiralę (często używaną do zilustrowania cyklu życia), a liczba 3 jest liczbą świętą, jak widać w fazach potrójnej bogini. Ten symbol jest również określany jako triskelion.

Symbol Rogatego Boga (słońce i księżyc) jest często używany w wicca do reprezentowania męskiej energii boga. Jest to symbol archetypowy, często spotykany w Cernussos Herne i innych bogach roślinności i płodności. W kilku feministycznych tradycjach wiccan, takich jak gałęzie Dianic Wicca, symbol ten jest w rzeczywistości reprezentatywny dla lipcowego „Rogatego Księżyca” (znanego również jako Błogosławiący Księżyc) i jest powiązany z księżycowymi boginiami. Symbol Rogatego Boga jest często pomijany w wicca, ponieważ ludzie wydają się wierzyć, że wicca jest religią wyłącznie bogini. Chociaż może to być prawdą w niektórych przypadkach (tradycja Dianic Wicca), jedną z głównych zasad wicca jest równowaga między wszystkimi rzeczami: światło/ciemność, miłość/nienawiść, negatyw/pozytywność, kielich/miecz…. bogini/bóg.

Pod względem duchowości symbol spirali może reprezentować ścieżkę prowadzącą od zewnętrznej świadomości (materializm, zewnętrzna świadomość, ego, zewnętrzna percepcja) do wewnętrznej duszy (oświecenie, niewidzialna esencja, nirwana, kosmiczna świadomość). Ruchy między światem wewnętrznym (intuicyjnym, niematerialnym) a światem zewnętrznym (materii, zamanifestowanym) są odwzorowywane przez spiralne archetypowe pierścienie; wyznaczając ewolucję ludzkości zarówno w skali indywidualnej, jak i zbiorowej. Co więcej, jeśli chodzi o odrodzenie lub wzrost, symbol spirali może reprezentować świadomość natury, zaczynając od rdzenia lub centrum, a tym samym rozszerzając się na zewnątrz. Tak jest ze wszystkimi rzeczami, co uznaje większość mistyków. Zyskując szerszą świadomość znaczenia spirali, możemy kontemplować jej pojawienie się w świecie przyrody.

................................................

Zdjęcia i opisy naszych aukcji, mają charakter poglądowy. Wszystkie opisy obrazy i zdjęcia prezentowane na naszych aukcjach są chronione prawem autorskim.

Wszelkie kopiowanie, wykorzystywanie i publikowanie bez zgody firmy szamanskibeben jest zabronione.

Dodatkowe informacje: Ustawa z dnai 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 1994r. Nr 24, poz 83)

212-2

Specyficzne kody

ean13
8718657466019
mpn
16444
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą publikować recenzje/opinie Zaloguj się lub utwórz konto .

Brak komentarzy do tego produktu.

Zobacz także