Selenit Potrójna Bogini 4cm Kamień Księżycowy
search
  • Selenit Potrójna Bogini 4cm Kamień Księżycowy
  • Selenit Potrójna Bogini 4cm Kamień Księżycowy
  • Selenit Potrójna Bogini 4cm Kamień Księżycowy
  • Selenit Potrójna Bogini 4cm Kamień Księżycowy

Selenit Potrójna Bogini 4cm Kamień Księżycowy

64,99 zł

Selenit kamień księżycowy z wygrawerowanym znakiem Potrójnej Bogini.

Selenit aktywuje uśpione talenty z poprzednich wcieleń, służy do komunikacji z bytami na innych poziomach egzystencji, a położony pod poduszką gwarantuje niezapomniane przeżycia senne. Ma również wiele zastosowań w litoterapii.

Potrójna Bogini, Aspekt żeński (Potrójna, Wielka Bogini, Matka) reprezentuje bierność, intuicję, skierowanie do wewnątrz i opiekuńczość. W przyrodzie przejawem jej aktywności jest płodność oraz szeroko rozumiana życiodajność.

Zdjęcia są poglądowe. Kolor kamieni może różnić się nieco niż prezentowanych na zdjęciach.

Wymiary: ±5.5x4x1.5 cm

Ilość
Obecnie brak na stanie

Selenit to jeden z kamieni szlachetnych, którego moc ściśle związana jest z grecką boginią Selene, patronką księżyca i narodzin.

Selenit jako kamień, który rządzi czakrą korony, polecany jest szczególnie osobom, które pragną rozwijać się duchowo.

Selenit rozbudza też  intuicję, aktywuje duchową wrażliwość, umieszczony między brwiami na "trzecim oku" pomaga szybciej osiągnąć inny stan świadomości (stąd często stosowany jest w trakcie medytacji) i przypomnienie sobie poprzednich wcieleń, poprawia jasność umysłu i ułatwia podejmowanie decyzji.

Potrójna Bogini, w Wiccanizmie manifestuje się w trzech głównych postaciach, a związane to jest z fazami Księżyca (ma to związek z cyklem miesięcznym kobiety):

Pierwsza faza Księżyca to pierwszy przejaw Bogini: Panna lub Dziewica. Przypisywane są jej zalotność, uwodzicielstwo, ale też niedostępność dla mężczyzn. Jest to Bogini-Kusicielka, czasem też samotna łowczyni. Ogólne cechy Dziewicy to uczuciowość, intuicja, wolność, niezależność oraz umiejętność życia bez mężczyzny.

Druga faza to Matka reprezentowana przez Księżyc w pełni – kobieta ciężarna. Jest to łono wszech rzeczy, opiekuńczość i bezwarunkowa miłość. Wizerunek Matki spotykany jest w mitologiach na całym świecie; jej uosobienie to np. Gaja, Demeter, Isztar itp.

Ostatnia kwadra Księżyca to trzeci przejaw Bogini: Starucha. Jest to kobieta doświadczona, obdarzona mądrością życiową, a przez to stabilna emocjonalnie i duchowo. To uprawnia ją do przewodzenia wszelkim inicjacjom; szczególne znaczenie ma obecność Staruchy jako akuszerki przy porodzie.

212-2

Brak komentarzy do tego produktu.

 
Selenit kamień księżycowy z wygrawerowanym znakiem Potrójnej Bogini. Selenit aktywuje uśpione talenty z poprzednich wcieleń, służy do...

Napisz komentarz !Be careful not to mention your personal informations (name, email, ...).


Przesyłając ten komentarz, zgadzasz się, aby został opublikowany i publicznie dostępny. Przedłożenie tego komentarza wymaga przetwarzania danych, których warunki i okres przechowywania są regulowane przez naszą politykę ochrony danych. Przeczytaj nasze warunki.