zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

talizman chakana inków
search
  • talizman chakana inków
  • palo santo talizman
  • amulet ochronny krzyż chakana

Krzyż Chakana (Inków) - Palo Santo - Talizman ochronny

89,99 zł

Naszyjnik z krzyżem Inków z zrównoważonego pozyskanego w sposób fair trade Palo Santo. Z woskowym sznurem, regulowany pod względem rozmiaru. Wykonany ręcznie, z dbałością o godną pracę rzemieślników i natury.

Wielkość: ok. 4cm x 4cm

Długość (min/maks): 40-80 cm.

Ilość

Średnia ocena tego produktu
0 / 5
star star star star star
Średnia : 0 / 5
Oparte na 0 opiniach Klientów.

Talizman krzyża Inków lub Chakana.

Mitologia Inków wierzy, że symbol Chakana ma znaczenie matematyczne i geometryczne; zawiera w sobie klucz do zrozumienia przez Inków tajemnicy życia. Miał wielkie znaczenie i ważność dla ludu Quechua. Tradycyjnie, Chakana (lub po hiszpańsku: cruz cuadrada, krzyż czteroramienny) reprezentuje konstelację Krzyża Południa, która jest widoczna patrząc na niebo z półkuli południowej. Według opinii dawnych mieszkańców Andów, stanowiła ona centrum wszechświata i było łatwo ją znaleźć, patrząc na 4 gwiazdy Alfa, Beta, Gamma i Delta, tworzące andyjski krzyż. Każda gwiazda znajduje się w kierunku kardynalnym i reprezentuje region: Chichansuyo-Północ, Kollasuyo-Południe, Kuntisuyo-Wschód, Antisuyo-Zachód, symbolizując także elementy wodę, ziemię, ogień i powietrze.

Kiedy Chakana jest używany jako narzędzie do medytacji, mówi się, że przynosi równowagę psychiczną i głębsze zrozumienie na wielu poziomach świadomości. Dziura w środku krzyża jest osią, przez którą świadomość szamana wchodzi w inne poziomy kosmicznego istnienia.

Właściwości Palo Santo (Świętego Drzewa lub Świętego Drewna) Tubylcze ludy Andów od wieków używają Palo Santo do odpędzania negatywnej energii. Gdy to Święte drewno jest palone, negatywna energia jest oczyszczana, przywracany jest pokój i harmonia, a połączenie z Matką Ziemią jest wzmacniane. Tradycyjnie, Palo Santo ma naturalne właściwości łagodzące ból, łagodzące stres i relaksujące. Palo Santo ma przyjemny, orzeźwiający i podnoszący na duchu zapach. Aromat Palo Santo może pomóc w oczyszczeniu aury i/lub promowaniu pozytywnych uczuć i radości.

Produkty z Palo Santo certyfikowane przez SERFOR. To Palo Santo pochodzi z lasów zarządzanych, autoryzowanych i certyfikowanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Irygacji (SERFOR) Peru. Używane są tylko drzewa i gałęzie Palo Santo, które naturalnie upadły i pozostały na ziemi przez co najmniej 3 do 4 lat. Ten sposób pozyskiwania nie szkodzi naturze, a używane jest tylko drewno o bogatym aromacie.

 

100

Specyficzne kody

ean13
8720088295380
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą publikować recenzje/opinie Zaloguj się lub utwórz konto .

Brak komentarzy do tego produktu.