zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Żywica Copal -  50g (naturalne kadzidło)
search
  • Żywica Copal -  50g (naturalne kadzidło)
  • Copal - naturalne kadzidło (żywica) 50g I klasa
  • Copal - naturalne kadzidło (żywica) 50g I klasa

Żywica Copal - 50g (naturalne kadzidło)

19,99 zł

Copal - Żywica jako naturalne kadzidło. Jej piękny odświeżający zapach, wprawi Cię w stan spokoju i relaksu. Dawniej uważano ją za lek na oparzenia i bóle głowy i żołądka. Podczas kadzenia uwalnia egzotyczny-leśny, lekko cytrynowy zapach. Spala się całkowicie, nie pozostawiając śladu na węgielku.

Waga: 50g

Wystarczy wziąć kadzielniczkę i na żarzącym się węgielku trybularzowym posypać trochę żywicy i zaczekać aż dym oczyści przestrzeń i wprowadzi w błogi stan relaksu.

WĘGIELKI TRYBULARZOWE

WIĘCEJ NA TEMAT ŻYWIC NATURALNYCH

Ilość

Średnia ocena tego produktu
0 / 5
star star star star star
Średnia : 0 / 5
Oparte na 0 opiniach Klientów.

Żywica Copal to w dużym uproszczeniu stadium pośrednie pomiędzy miękką, świeżą żywicą a bursztynem. Wiek bryłek kopala waha się od 10 tysięcy do miliona, czy jak podają inne źródła – do pięciu milionów lat. Mają one różne pochodzenie [drzewa tropikalne, iglaste i liściaste], barwę [bezbarwny, żółtawy, pomarańczowy] i zapach; jednak uważa się, że drzewem macierzystym większości bryłek kopala jest gatunek jatoba (Hymenaea courbaril), rosnący w Ameryce Środkowej i Południowej. Kopal pozyskuje się z powierzchni ziemi albo z warstw przypowierzchniowych. Bywa, że zawiera inkluzje – podobnie jak bursztyn – jednak są to dwie różne substancje. Kluczową różnicą jest wiek oraz właściwości fizykochemiczne – temperatura topnienia oraz rozpuszczanie w eterze. Zapach – podobny do olibanum, choć nuty cytrusowe są zdecydowanie bardziej wyraźne. Słowo „kopal” pochodzi z azteckiego słowa copalli i oznacza – po prostu „kadzidło”.

Copal to żywica stosowana do produkcji kadzideł, w lecznictwie, a współcześnie, jako naturalna substancja utrwalająca – przy produkcji lakierów. 

60
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą publikować recenzje/opinie Zaloguj się lub utwórz konto .

Brak komentarzy do tego produktu.

Zobacz także