Copal - naturalne kadzidło (żywica) 50g I klasa
search
  • Copal - naturalne kadzidło (żywica) 50g I klasa
  • Copal - naturalne kadzidło (żywica) 50g I klasa
  • Copal - naturalne kadzidło (żywica) 50g I klasa

Żywica Copal - 50g (naturalne kadzidło)

19,99 zł

Copal - Żywica jako naturalne kadzidło. Jej piękny odświeżający zapach, wprawi Cię w stan spokoju i relaksu. Dawniej uważano ją za lek na oparzenia i bóle głowy i żołądka. Podczas kadzenia uwalnia egzotyczny-leśny, lekko cytrynowy zapach. Spala się całkowicie, nie pozostawiając śladu na węgielku.

Waga: 50g

Wystarczy wziąć kadzielniczkę i na żarzącym się węgielku trybularzowym posypać trochę żywicy i zaczekać aż dym oczyści przestrzeń i wprowadzi w błogi stan relaksu.

WĘGIELKI TRYBULARZOWE

WIĘCEJ NA TEMAT ŻYWIC NATURALNYCH

Ilość

Żywica Copal to w dużym uproszczeniu stadium pośrednie pomiędzy miękką, świeżą żywicą a bursztynem. Wiek bryłek kopala waha się od 10 tysięcy do miliona, czy jak podają inne źródła – do pięciu milionów lat. Mają one różne pochodzenie [drzewa tropikalne, iglaste i liściaste], barwę [bezbarwny, żółtawy, pomarańczowy] i zapach; jednak uważa się, że drzewem macierzystym większości bryłek kopala jest gatunek jatoba (Hymenaea courbaril), rosnący w Ameryce Środkowej i Południowej. Kopal pozyskuje się z powierzchni ziemi albo z warstw przypowierzchniowych. Bywa, że zawiera inkluzje – podobnie jak bursztyn – jednak są to dwie różne substancje. Kluczową różnicą jest wiek oraz właściwości fizykochemiczne – temperatura topnienia oraz rozpuszczanie w eterze. Zapach – podobny do olibanum, choć nuty cytrusowe są zdecydowanie bardziej wyraźne. Słowo „kopal” pochodzi z azteckiego słowa copalli i oznacza – po prostu „kadzidło”.

Copal to żywica stosowana do produkcji kadzideł, w lecznictwie, a współcześnie, jako naturalna substancja utrwalająca – przy produkcji lakierów. 

60

Brak komentarzy do tego produktu.

 
Copal - Żywica jako naturalne kadzidło. Jej piękny odświeżający zapach, wprawi Cię w stan spokoju i relaksu. Dawniej uważano ją za lek na...

Napisz komentarz !Be careful not to mention your personal informations (name, email, ...).Przesyłając ten komentarz, zgadzasz się, aby został opublikowany i publicznie dostępny. Przedłożenie tego komentarza wymaga przetwarzania danych, których warunki i okres przechowywania są regulowane przez naszą politykę ochrony danych. Przeczytaj nasze warunki.

Może ci się również spodobać